SZKOLENIA PRZECIWPOŻAROWE Z OBSŁUGĄ BHP – GRÓJEC

Jakie obowiązki ma pracodawca, jeśli chodzi o przeprowadzanie szkoleń przeciwpożarowych?
Na pewno wielu z nas zastanawia się czasami nad tym, co jest dla nas dobre i na odwrót. Należy zawsze dbać o swoje zdrowie, życie oraz środowisko, bo nigdy nie wiadomo, kiedy przyjdzie nam walczyć z pożarem, bądź jakąś klęską żywiołową. Dlatego bardzo ważne jest, aby w odpowiedni sposób zabezpieczyć się przed tym, co może okazać się czymś najgorszym. Warto jest mieć do tego indywidualne podejście, ale i nie tylko. Chodzi nam tutaj między innymi o sytuację, w której zaliczamy się do osób, które mają w posiadaniu jakiś budynek, bądź określony teren. Wtedy należy zachować bezpieczeństwo na najwyższym poziomie, bo nigdy nie wiadomo, co może nam się przytrafić. Aby zmniejszyć ryzyko niebezpieczeństwa warto jest mieć  w swojej załodze osoby potrafiące okiełznać zagrożenie. Coś takiego można osiągnąć poprzez wysłanie swoich pracowników na szkolenia z przeciwpożarową obsługą BHP w Grójcu.

JAKIE OBOWIĄZKI MA WŁAŚCICIEL LUB UŻYTKOWNIK BUDYNKU?

Jak głosi 4 art. ust. 1 odnośnie ochrony przeciwpożarowej, każda osoba, która jest właścicielem budynku, bądź jej użytkownikiem ma obowiązek zapewnić ochronę przeciwpożarową. Do obowiązków pracodawcy, właściciela, bądź wynajmującego budynek należą:

– Przestrzeganie przeciwpożarowych wymagań dotyczących budynku i wszelkich instalacji
– Wyposażenie budynku, obiektu, bądź terenu w odpowiedni sprzęt pożarniczy i umożliwiający ratunek.
– Zapewnienie konserwacji oraz naprawy wszelkich sprzętów pożarniczych, by mogły sprawnie działać.
– Zadbanie o to, by osoby przebywające w budynku miały możliwość ucieczki drogami ewakuacyjnymi.
– Przygotowanie miejsca, przeznaczonego do akcji ratowniczych
– Zaznajomienie każdego pracownika z przepisami przeciwpożarowymi
– Ustalenie sposobów postępowania w razie kontaktu z pożarem lub klęską żywiołową.

Najważniejsze z tego wszystkiego są oczywiście dwa ostatnie punkty, gdyż każdy powinien wiedzieć, jak postępować w takiej sytuacji i powinni mieć o tym pojęcie wszyscy pracownicy.

KTO ODPOWIADA ZA PRZEPROWADZANIE SZKOLEŃ?

Jak to w zakładach pracy bywa, wszędzie musi być osoba, która będzie odpowiadała za ochronę przeciwpożarową. Takie szkolenie powinno być przeprowadzone przez osoby, które posiadają odpowiednie kwalifikacje. Jeżeli potrzebujesz zastrzyku takiej wiedzy, zachęcamy, byś zapoznał się z naszą ofertą szkoleń w Grójcu. Nie pozwól, by pożar był górą, to Ty powinieneś trzymać go w ryzach. Zapraszamy!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

four × 3 =