SZKOLENIA PRZECIWPOŻAROWE WRAZ Z OBSŁUGĄ BHP W ZĄBKACH

Niebezpieczeństwo… to coś, z czym mało kto chciałby mieć do czynienia. Dzisiaj jednak każdy narażony jest na różnego rodzaju wypadki przy pracy. Wszystko to jest spowodowane postępem technologii. Nowe możliwości to udogodnienia, ale i także ryzyko wypadku. Nie powinno się tego tak zostawiać. Należy temu zapobiegać w każdy możliwy sposób. Często słyszy się o naprawdę różnych wypadkach. Dość groźne sytuacje są wtedy, kiedy dochodzi do pożaru… ogień to niebezpieczna siła mogąca porwać w swoje sidła wiele ofiar, które nie wyjdą już z nich żywe. Brak odpowiedniej wiedzy może skazać wielu ludzi na nieszczęście. Co więc zrobić, aby do czegoś takiego nie doszło? Zjedź swym wzrokiem nieco niżej, a wszystkiego się dowiesz.

ZĄBKI- SZKOLENIA I OBSŁUGA BHP IDEALNE DLA CIEBIE

Jeżeli masz obawy przed tym, że przytrafi Ci się jakiś wypadek nie powinieneś tego tak zostawiać. Cały sęk tkwi w tym, aby zdobyć odpowiednią wiedzę, która pomoże Ci wybrnąć z wielu nieprzyjemnych sytuacji. Powinieneś zwrócić na coś takiego uwagę szczególnie wtedy, kiedy jesteś właścicielem jakiejś firmy, czy masz w posiadaniu jakiś budynek przeznaczony do użyteczności publicznej. Takie miejsca nie powinny mieć osoby, które w razie niebezpieczeństwa będą w stanie opanować sytuację. Tutaj z pomocą przychodzą oczywiście szklenia przeciwpożarowe. To właśnie na nich można dowiedzieć się właściwie wszystkiego, co jest potrzebne do walki z rozrastającym się ogniem. Jeżeli mieszkasz w Ząbkach, czy innym mieście Polski także masz możliwość zdobycia odpowiedniej wiedzy, wystarczy tylko, że udasz się na szkolenie z obsługą BHP. Wtedy wszystko stanie się o wiele łatwiejsze.

CO ZROBIĆ KIEDY W MIEJSCU PRACY WYBUCHNIE POŻAR?

Zastanawiałeś się kiedyś, jak zareagować, kiedy w Twoim otoczeniu wybuchnie pożar? Warto o tym pomyśleć dużo wcześniej i zaszyć to w swej pamięci, aby podczas pożaru mieć pojęcie, jak zareagować. Poniżej przedstawimy kilka podstawowych czynności, które powinien znać każdy

1. Zaalarmuj wszystkie osoby, które znajdują się w pobliżu o tym, że wybuchł pożar. W tym celu użyj alarmu przeciwpożarowego.

2. Wezwij pomoc podając przy tym lokalizację i opowiedz dokładnie całą sytuację: gdzie i co się pali. Podaj swoje dane osobowe oraz numer telefonu i poinformuj o tym, czy sytuacja podchodzi pod zagrożenie życia

3. Zacznij ewakuować ludzi, którzy znajdują się w strefie zagrożenia, oraz przeprowadź pierwszą pomoc dla osób poszkodowanych.

4.  Ugaś– jeżeli ogień nie rozrósł się za mocno możesz rozpocząć gaszenie pożaru.

To tylko podstawy, które musi znać każdy. Więcej jednak dowiesz się na szkoleniach z obsługą BHP, które właśnie Ci oferujemy. Jeśli potrzebujesz więcej informacji, znajdziesz je wszystkie na naszej stronie. Zapraszamy do Ząbek!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

16 − 9 =