SZKOLENIA I PRZECIWPOŻAROWA OBSŁUGA BHP W ŁOMIANKACH

Ogień to bardzo groźny żywioł, z którym nie należy igrać. Decydując się na jakąś działalność, mającą związek z użytecznością publiczną, bardzo dobrze jest mieć na uwadze bezpieczeństwo przeciwpożarowe. Ogromną rolę w tym temacie odgrywają materiały izolacyjne, których nie powinno zabraknąć w żadnym budynku. Niezależnie też od tego, w jakim miejscu się znajdujemy należy zawsze trzymać rękę na pulsie. Warto jest mieć także odpowiednie informacje odnośnie tego, jak zachować się w danej sytuacji. Coś takiego jest poruszane na każdym szkoleniu BHP, w których możesz uczestniczyć niezależnie od tego, czy znajdujesz się w Łomiankach, czy innych miastach Polski. Dobrze jest też mieć pojęcie o tym… czym właściwie jest zagrożenie, z którym przyszło nam się zmagać…

JAK POWSTAJE OGIEŃ I CO GROZI PODCZAS POŻARU?

Dużo się mówi o ogniu, ale mało kto w ogóle zastanawia się, skąd ów zjawisko pochodzi. Aby powstały płomienie, potrzebny jest oczywiście tlen. Następny etap to oczywiście źródło jakiegoś zapłonu. Czasami wystarczy nawet iskra, która będzie w stanie wywołać chaos. Uniknięcie pożaru wiąże się z brakiem chociażby jednego z wymienionych elementów, jednak mimo wszystko wystarczy chwila nieuwagi, by rozpętało się piekło na ziemi.
Jeśli zaś chodzi o zagrożenia… głównym problemem jest tutaj wysoka temperatura i sam w sobie ogień. Niesie to za sobą niebezpieczny kontakt z tlenkiem węgla poprzez który nasz organizm może ulec zaczadzeniu. Dym pochodzący z płomieni zawiera ogrom niebezpiecznych toksyn, oraz trujących substancji , które pochodzą wynikają z palących się tworzyw sztucznych.
Ofiary pożaru  mogą mieć także problem z wydostaniem się na zewnątrz, gdyż wchodzi tutaj w grę problem z orientacją wywołany przez zadymienie organizmu, dodatkowo wdychanie tlenku węgla może doprowadzić do niedotlenienia tkanek. Coś takiego jest bardzo częstą przyczyną śmierci.
Najważniejsza w tym wszystkim jest wiedza osób, które będą ze wszystkich sił próbowały wyprowadzić poszkodowanych z budynku. Znajomość oznakowań dróg ewakuacyjnych oraz obsługi BHP w wielu przypadkach może ocalić niejedno życie. Bardzo ważne jest tez umiejętne przeprowadzenie procesu pierwszej pomocy, a to wszystko będzie Ci dane poznać na wszelkiego rodzaju szkoleniach.

SZKOLENIA BHP I OBSŁUGA DROGĄ DO SUKCESU

Nasza firma ma za zadanie napełnić wiedzą wszystkich tych, którzy obawiają się walki z pożarem.  Nigdy nie wiadomo, kiedy przyjdzie nam brać udział w takim wyzwaniu, dlatego zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą szkoleniową. Zapraszamy do Łomianek!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

12 + 15 =