BEZPIECZEŃSTWO POŻAROWE – PERFEKCYJNE SZKOLENIA I OBSŁUGA BHP W ŻYRARDOWIE

Pożar… na pewno wielu z nas jest coś na ten temat wiadome. Jeżeli nie brało się w nim udziału, nie oglądało ów zagrożenia na żywo, to na pewno słyszało się o tym w wiadomościach. Każdy powinien mieć to na uwadze, bo nigdy nie wiadomo, co może nas spotkać w różnych miastach Polski, takich jak np. Żyrardów.
Takie sytuacje mogą zdarzyć się w budynkach publicznych, czy nawet mieszkalnych, dlatego należy zachować odpowiednie środki ostrożności. Mówi się wtedy o bezpieczeństwie pożarowym, które należy zachować już przed wybuchem pożaru. Składają się na to różne elementy o których przeczytacie poniżej.

SZKOLENIA BHP KLUCZEM DO BEZPIECZEŃSTWA POŻAROWEGO

Podczas budowy jakiegoś budynku, mieszkalnego, czy publicznego trzeba już na samym wstępie wziąć pod uwagę wiele ważnych kwestii. Bezpieczeństwo pożarowe jest jedną z tych ważniejszych, której nie należy zlekceważyć. Jest tu oczywiście mowa o sprawdzeniu konstrukcji ścian nośnych oraz działowych. Tyczy się to zarówno budynków publicznych, jak i mieszkalnych. Należy zwrócić także uwagę na stropy, dachy, a nawet na schody i sprawdzić, czy jest jakakolwiek możliwość usunięcia dymu. Jeżeli zaś jest mowa o prywatnych posesjach, bądź blokach, dobrze jest określić, czy budynek ma solidne fundamenty. Dodatkowo nie należy też zapomnieć o odpowiednim wyposażeniu, w których skład wchodzą instalacje techniczne i urządzenia. Można wspomnieć tutaj instalacjach elektrycznych, gazowych i sieciowych, oświetleniu, ogrzewaniu. Trzeba mieć też na uwadze czynniki atmosferyczne takie jak np. burza, dlatego każdy budynek powinien mieć instalację ochrony odgromowej. Wszystko to jest bardzo ważne, bo z ogniem nie należy igrać. Aby poradzić sobie z pożarem, trzeba mieć przede wszystkim odpowiednią wiedzę na ten temat, która umożliwi przede wszystkim ucieczkę i nadzorowanie całej akcji ratunkowej. Bardzo ważną rolę w takich sytuacjach odgrywają drogi ewakuacyjne, bo to właśnie dzięki nim każdy uczestnik pożaru będzie wiedział w którą stronę się udać.

Nie zawsze na miejscu i to od razu znajdzie się wykwalifikowana ekipa ratunkowa, dlatego warto w takich sytuacjach mieć jakiekolwiek pojęcie o tym, jak zachować się podczas pożaru. Ów wiedzę można zdobyć na szkoleniach BHP połączonych z obsługą sprzętu przeciwpożarowego. Być może uratujesz w ten sposób czyjeś życie…? Nasza firma posiada bardzo bogatą ofertę szkoleń i kursów, z których może skorzystać każdy. Nie czekaj, po prostu skontaktuj się z nami! Zapraszamy do Żyrardowa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

sixteen − seven =