BEZPIECZEŃSTWO POŻAROWE I OBSŁUGA BHP- WYBIERZ SIĘ NA SZKOLENIA DO OTWOCKA

Co jakiś czas na pewno wielu z was zauważy w wiadomościach, bądź usłyszy jadącą na sygnale furgonetkę zmierzającą w kierunku pożaru, który wybuchł w Twojej okolicy na przykład w Otwocku. Wtedy pojawia się zazwyczaj strach przed tym, że ktoś walczy z rozprzestrzeniającym się ogniem. Do takich wypadków najczęściej dochodzi w miejscach publicznych i często słyszy się o śmiertelnych ofiarach, bo nie wszystkich udało się ocalić. Zdarzają się jednak pożary, w których nie ma śmierci, lecz mimo wszystko będziemy mieli do czynienia z ogromnymi szkodami i stratami materialnymi. Nie należy tego lekceważyć, bo właściwie każde z nas w jakimś stopniu korzysta z miejsc użyteczności publicznej. Jak zapobiegać takim sytuacjom? Odpowiedzią na to są szkolenia i obsługa BHP

BEZPIECZEŃSTWO POŻAROWE W BUDYNKACH I OBSŁUGA BHP

Budynków użyteczności publicznej w Otwocku jest naprawdę wiele. Możemy wyróżnić tutaj szkoły, kościoły, biurowce, sądy, uczelnie, teatry,czy też przychodnie. To tylko kilka przykładów, jakie należy podpiąć pod bezpieczeństwo pożarowe. Każde z takich miejsc powinno być wyposażone w odpowiedni sprzęt, który w razie pożaru będzie nam bardzo pomocny. Bardzo ważne są wszelkiego rodzaju gaśnice, alarmy a nawet i młotki, które pozwolą w razie konieczności wybić szybę. Nie należy jednak zapomnieć o drodze ewakuacyjnej posiadającej odpowiednie oznaczenia, bo to właśnie dzięki niej będziemy mieli szansę na ucieczkę. Trzeba wziąć pod uwagę to, że wiele osób wybierających się na mecz, do teatru, lekarza, czy nawet do biura… nie bierze nawet pod uwagę wybuchu pożaru, a co za tym idzie? Oczywiście panika, bo mało kto ma pojęcie, jak zachować się w takiej sytuacji, co może doprowadzić jedynie do strat. Nie należy lekceważyć czegoś takiego, trzeba potrafić temu zapobiec.

SZKOLENIA PRZECIWPOŻAROWE – OTWOCK

Każdy budynek publiczny posiada swoich pracowników, dlatego należy dać im świadomość tego, że nie zawsze będzie kolorowo i mogą zdarzyć się sytuacje, w których będzie trzeba uporać się z pożarem. Bardzo ważne jest, aby zachować wszelkie środki ostrożności i wysłać odpowiednie osoby na szkolenia przeciwpożarowe, bo to właśnie na nich każdy będzie miał możliwość dowiedzieć się, jak postąpić w danej sytuacji. Odpowiednie poruszanie się po drogach ewakuacyjnych i znajomość ich oznaczeń… będzie bardzo pomocna podczas wyprowadzania wszystkich, którzy uczestniczą w pożarze. Przydatna będzie także wiedza o tym, w jaki sposób należy używać sprzętu przeciwpożarowego.
Jeżeli jeszcze nie brałeś udziału w takim szkoleniu zrób to teraz. Pozwól pomóc sobie i innym- zapraszamy do Otwocka!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

5 + 18 =